چند توصیه جهت ورود شرکتهای تولیدکننده داروهای گیاهی در ایران برای صادرات به کشورهای جنوب شرق آسیا

دارو ، داروهای گیاهی ، صادرات به کشورهای جنوب شرق آسیا ، صادرات به مالزی ، صادرات به اندونزی ، الزامات بازار ، عدم شناخت بازار ، صادرات محصولات دارویی ، صادرات تجهیزات پزشکی ، طب سنتی ، پایگاه صادرات جنوب شرق آسیا ، پایگاه صادرات ، جنوب شرق آسیا ، نرخ رشد

چند توصیه جهت ورود شرکتهای تولیدکننده داروهای گیاهی در ایران برای صادرات به کشورهای جنوب شرق آسیا

بازار جنوب شرق آسیا علیرغم جمعیت بالای 650 میلیون نفری که در خود جای داده، بازاری ناشناخته برای اکثر شرکتهای تولیدکننده داروهای گیاهی ایران است.
هر چند تجار ایرانی بودند که برای نخستین بار اسلام را به مجمع الجزایر اندونزی و مالزی صادر کردند، اما امروزه با وجود برخی مشکلات سیاسی و اقتصادی که شرکتهای ایرانی در حوزه بین الملل با آن مواجه شده اند، سهم شرکتهای ایرانی از این بازار چندان بالا نیست. شاید این ضعف تا حدی به واسطه مشکلات اقتصادی و سیاسی باشد، لیکن عدم شناخت شرکتهای ایرانی از تقاضاهای این بازار و الزامات ورود به این بازار، اصلی ترین عامل عدم موفقیت است. این بازار بزرگ بخصوص در حوزه سلامت طی سالهای اخیر نرخ رشد واردات بالایی را تجربه کرده است و کشوری نظیر اندونزی به شدت دنبال بومی سازی و تولید محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی است.

این منطقه جغرافیایی بواسطه فرهنگ و عادات تغذیه ای که دارند، تمایل زیادی به مصرف دارو های گیاهی و سالم دارند. تقویت حضور هندی ها و چینی ها در کشورهای این منطقه و نفوذ ایشان در سطوح بالای تجارت نیز باعث تقویت این عادات و مصرف بالای شده است. علیرغم تنوع بالای داروهای گیاهی در کشورهای این منطقه، هنوز برای بسیاری از محصولات دارویی گیاهی ایران بازار بکری وجود دارد.

باید به این مساله توجه داشت که نفوذ در این اقیانوس پر تلاطم که مملو از داروهای گیاهی بومی و طب سنتی چینی و هندی است، چندان ساده نیست و با روشهای سنتی تولید و فروش داروهای گیاهی در ایران امکان نفوذ به این بازارهای پیچیده وجود ندارد. لازم است شرکتهای تولیدکننده داروهای گیاهی ایران، با در نظر گرفتن یک بودجه منطقی بحث بازاریابی و تبلیغات را در دستور کار قرار دهند و از طریق استخدام ویزیتورهای حرفه ای، نصب استند و بنر در داروخانه ها و مراکز فروشگاهی بزرگ، به معرفی محصولات خود بپردازند. عرضه انواع داروهای گیاهی حاوی زعفران یا قرص جوشان زعفران، به مردم این منطقه که هیچ شناخت و سابقه مصرفی از این گیاه اعجاز برانگیز ندارند، امری بی فایده است.
قبل از ورود به فاز بازاریابی، از وجود استانداردهای مدیریتی و محصولی موردنیاز برای ورود به بازار این منطقه مطلع بشوید تا برای ثبت محصول در وزارت بهداشت و درمان با مشکل مواجه نشوید. همچنین برخی شرکتهای تولیدکننده داروهای گیاهی در ایران تصور می کنند که با افزایش تعداد محصولات تولیدی، شرکتی برتر و توانمندتر به مشتری معرفی می شوند. این در حالی است با تعدد محصولات یک شرکت، سر درگمی مصرف کننده بیشتر خواهد شد. پس اگر قصد آن دارید که داروی گیاهی خود را به بازار جنوب شرق آسیا صادرات کنید، روی چند محصول ممتاز خود تمرکز کنید و محصول را با استانداردهای مورد پذیرش کشورهای جنوب شرقی آسیا طراحی و تولید کنید. مساله مهم دیگر نوع بسته بندی محصولات دارو های گیاهی ایران است که می بایست بطور جدی مورد بازبینی قرار گیرد. هر چند طی سالهای اخیر پیشرفتهای خوبی در این خصوص صورت گرفته، لیکن هنوز با استانداردهای بسته بندی محصولات پزشکی و دارویی در این منطقه فاصله دارد.

اگر شناخت کافی از پیش نیازها و الزامات صادرات داروهای گیاهی خود به کشورهای جنوب شرق آسیا ندارید، اکسپورا، ” پایگاه صادرات و تجارت به کشورهای جنوب شرق آسیا ” این شانس را به شما می دهد که به این بازار ورود کنید؛ کافی است با ما تماس بگیرید!

 

کلمات کلیدی: 

دارو ، داروهای گیاهی ، صادرات به کشورهای جنوب شرق آسیا ، صادرات به مالزی ، صادرات به اندونزی ، الزامات بازار ، عدم شناخت بازار ، صادرات محصولات دارویی ، صادرات تجهیزات پزشکی ، طب سنتی ، پایگاه صادرات جنوب شرق آسیا ، پایگاه صادرات ، جنوب شرق آسیا ، نرخ رشد

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *