کدام تجهیزات پزشکی برای صادرات به کشور تایلند شانس بالایی دارند؟

کدام تجهیزات پزشکی برای صادرات به کشور تایلند شانس بالایی دارند؟

یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا که برای شرکتهای تولیدکننده تجهیزات پزشکی ایران به عنوان یک فرصت برای صادرات تجهیزات پزشکی شناخته می شود، کشور 70 میلیون نفری تایلند است. GDP این کشور طی 20 سال گذشته نرخ رشد سریعی داشته و در سال 2017 میلادی بالغ بر 455 میلیارد دلار گردیده و طی سالهای اخیر حداقل 4.6% بصورت سالانه رشد داشته است. این نرخ رشد اقتصادی، پایین بودن تورم در حد 3% و افزایش میزان صادرات کشور که حدود 65% درآمد سرانه کشور بدان وابسته است، باعث بهبود شرایط اقتصادی هشتمین اقتصاد بزرگ آسیا و به تبع آن افزایش واردات نیز گردیده است. صنعت و خدمات حدود 40% اقتصاد این کشور را به خود اقتصاد داده و حدود 8.4% اقتصاد بر کشاورزی بنا نهاده شده است. این کشور بعد از اندونزی دومین اقتصاد بزرگ جنوب شرق آسیا با GDP سرانه 6729 دلار در سال 2017 است.

بازار تجهیزات پزشکی تایلند در سالهای اخیر نرخ رشد 8.5 تا 10% را تجربه کرده است. تایلند سرمایه گذاری زیادی برای تبدیل شدن به قطب تولید و صادرات تجهیزات پزشکی تا سال 2020 را انجام داده که مهمترین دلایل آن به شرح زیر است: 1- افزایش ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی، افزایش آمار سکته قلبی، افزایش آمار سرطان و افزایش بیماران دیابتی 2- افزایش تعداد بیماران خارجی که به تایلند برای درمان مراجعه می کنند و تقاضای امکانات و تجهیزات پزشکی با استانداردهای بالا دارند. 3- افزایش ساخت و ساز بیمارستانها و درخواست جامعه پزشکی برای توسعه زیرساختها و امکانات پزشکی

در آسیا ژاپن با در اختیار داشتن 9.5% از بازار جهانی تجهیزات پزشکی که عمدتا ماحصل تولید و صادرات تجهیزات پیشرفته پزشکی است، رتبه اول را دارد و سپس چین با سهم 7% از تولید محصولات با تکنولوژی پائین سهم دوم را از آن خود کرده است. در عین حال تایلند مهمترین بازار تجهیزات پزشکی در جنوب شرق آسیا است. نسبت واردات به صادرات تجهیزات پزشکی تایلند 27 به 73 است. بیشتر واردات تجهیزات پزشکی تایلند شامل تجهیزات پیشرفته غیرمصرفی نظیر اسکنرهای اولتراسوند، دستگاه های رادیولوژی اشعه X، انواع الکتروکاردیوگرام، الکتروانسفالوگرام و تجهیزات افتالمولوژی است که عمدتا 22% آنها از آمریکا وارد تایلند می شود و چین و ژاپن و آلمان در رتبه های بعدی قرار دارند. تایلند خود یکی از صادرکنندگان تجهیزات پزشکی مصرفی بخصوص اقلام یکبار مصرف مثل سرنگ، سوزنهای هیپودرمیک، دستکش لاستیکی و انواع روپوش است. این اقلام عمدتا به آمریکا، ژاپن، آلمان و هلند صادر می شوند.

ترکیب واردات تجهیزات پزشکی و مصرفی تایلند بدین شکل است که از کل واردات حدود 44% آن به تجهیزات پزشکی تشخیصی و سنجشی اختصاص دارد، 40% مواد مصرف است و حدود 16% واردات نیز به معرفها و کیتهای تشخیصی اختصاص دارد. عمده اقلام وارداتی به تایلند از طریق شرکتهای پخش و توزیع در شبکه مصرف این کشور به دست مردم می رسد. اسامی 9 شرکت برتر توزیع کننده تجهیزات پزشکی در تایلند در گزارش مطالعه بازار تجهیزات پزشکی تایلند ارائه شده که می توانید از بخش دانلودها اطلاعات جامعتری در مورد بازار تجهیزات پزشکی تایلند بدست آورید.

مهمترین تجهیزات پزشکی وارداتی به تایلند شامل تجهیزات ارتوپدی، تجهیزات تشخیصی کلینیکی، تجهیزات نورولوژی، تجهیزات دندان پزشکی، تجهیزات مرتبط با بیماریهای قلبی، تجهیزات مرتبط با مشکلات ریوی ، تجهیزات پزشکی زیبایی و جراحی پلاستیک، تجهیزات توانمندسازی افراد معلول می باشد.

اگر نیازمند دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بازار تجهیزات پزشکی و دارویی تایلند هستید، از بخش دانلودها گزارشهای مرتبط را دریافت کنید. اکسپورا، “پایگاه صادرات و تجارت به کشورهای جنوب شرق آسیا ” این شانس را به شما می دهد که به این بازار ورود کنید؛ کافی است با ما تماس بگیرید!

کلمات کلیدی:

تجهیزات پزشکی ، تایلند ، صادرات به کشورهای جنوب شرق آسیا ، صادرات به تایلند ، الزامات بازار ، بازار تایلند ، صادرات محصولات ، صادرات تجهیزات پزشکی ، پایگاه صادرات جنوب شرق آسیا ، پایگاه صادرات ، جنوب شرق آسیا ، قطب تجهیزات پزشکی ، مطالعه بازار ، صادرات تجهیزات ارتوپدی ، صادرات تجهیزات تشخیصی  ، صادرات تجهیزات نورولوژی ، صادرات تجهیزات دندان پزشکی ، بیماریهای قلبی ، بیماریهای ریوی ، تجهیزات پزشکی زیبایی ، جراحی پلاستیک ، صادرات تجهیزات توانمندسازی معلولین ، جمعیت تایلند ، اقتصاد تایلند ، GDP تایلند

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *