آیا شانسی برای صادرات دارو و تجهیزات پزشکی ایران به فیلیپین وجود دارد؟

آیا شانسی برای صادرات دارو و تجهیزات پزشکی ایران به فیلیپین وجود دارد؟

در حوزه کشورهای آسه آن، ارزش کل واردات تجهیزات پزشکی تایلند حدود 27% کل بازار این صنعت در این کشور است. سنگاپور 47% اقلام مرتبط با تجهیزات پزشکی را واردات دارد. مالزی در حدود 40% صنعت تجهیزات پزشکی اش وارداتی است. همچنین اندونزی در حدود 50% به واردات تجهیزات پزشکی وابسته است. در این بین بدترین شرایط مربوط به فیلیپین است که بیش از 87% بازار تجهیزات پزشکی این کشور از طریق واردات تامین می شود. شرکتهای آمریکایی تجهیزات پزشکی چشم امید ویژه ای به این بازار دارند و بخصوص در صنایع پیشرفته الکترومدیکال، تجهیزات تصویربرداری، تجهیزات رادیولوژی، تجهیزات دیالیز و شتاب دهنده های خطی بازار فیلیپین را به عنوان بازاری بسیار جذاب برای صادرات قلمداد می کنند. بازار تجهیزات پزشکی فیلیپین در حدود 227 میلیون دلار در سال 2018 تخمین زده شده است که در حدود نیمی از این بازار را کالاهای وارداتی آمریکایی تشکیل می دهند.
تجهیزات پیشرفته پزشکی فیلیپین 100% وارداتی و به لحاظ حساسیت این بازار به قیمت، بازاری بسیار جذاب، غیررقابتی و بکر برای تولیدکنندگان ایرانی است. همچنین 50% اقلام مصرفی پزشکی این کشور از طریق واردات تامین می گردد. رشد اقتصادی این کشور در حدود 6.8% است و جمعیت آن در حال افزایش. بنابراین پیش نیازهای اولیه توسعه بازار تجهیزات پزشکی در این کشور وجود دارد. دو شرکت مهم در بخش بیمارستان سازی و تجهیز بیمارستانهای بیمارستانهای فیلیپین فعال هستند که شرکتهای ایرانی علاقه مند برای ورود به این بازار بهتر است در زنجیره تامین این دو شرکت قرار گیرند که با توجه به قیمت رقابتی محصولات تولیدی ایران نسبت به محصولات تجهیزات‌پزشکی سنگاپور و آمریکا، این موضوع از جذابیت بالایی برای ایشان برخوردار است.

با توجه به نفوذ بالای آمریکا در فیلیپین، عرضه محصولات تجهیزات پزشکی ایران بطور مستقیم به بازار فیلیپین و دو شرکت مطرح حوزه تجهیزات بیمارستانی، عملا امکان ندارد و راه به جایی نخواهد برد.
هر گونه همکاری شرکتهای فیلیپینی منجر به تحریم ایشان می گردد و عملا با توجه به شدت وابستگی این شرکتها یبه محصولات آمریکایی، در نهایت مجبور به قطع رابطه با شرکتهای ایرانی خواهند شد. با توجه به اینکه از نظر قیمتی و کیفیتی شرکتهای آمریکایی نمی توانند با محصولات تولیدی ایران رقابت کنند، پیشنهاد پایگاه صادرات و تجارت جنوب شرق آسیا به شرکتهای تولید کننده تجهیزات پزشکی ایرانی، برندینگ مجدد محصول با برند پایگاه و به اسم تولید مالزی و صادرات محصول از طریق پایگاه مالزی به فیلیپین است. با توجه به نزدیکی این کشورها، مزیتهای موجود تعرفه ای در بین کشورهای عضو آسه آن، بازار بسیار بکر و شدیدا وارداتی فیلیپین و موانع تجاری پیش روی تجارت آزاد شرکتهای ایرانی، این اطمینان وجود دارد، که سهم بزرگی از بازار تجهیزات‌ پزشکی فیلیپین می تواند در اختیار شرکتهای ایرانی قرار گیرد که با پایگاه تعامل خود را آغاز نمایند.

در گزارش مطالعه بازار فیلیپین، نکات مهم و ارزشمندی در خصوص بازار دارویی و تجهیزات پزشکی فیلیپین ارائه شده که می توانید از بخش دانلودها دریافت نمائید. همچنین اسامی 2 شرکت مهم تجهیزکننده بیمارستانها و توزیع کننده تجهیزات پزشکی در فیلیپین در گزارش در دسترس است. اگر تمایل دارید با کمک پایگاه صادرات و تجارت جنوب شرق آسیا به فیلیپین صادرات کنید، با اکسپورا، “پایگاه صادرات و تجارت به کشورهای جنوب شرق آسیا” تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: فیلیپین , صادرات به فیلیپین , بازار فیلیپین , صادرات محصولات , صادرات تجهیزات پزشکی , پایگاه صادرات , جنوب شرق آسیا , واردات تجهیزات پزشکی , مطالعه بازار , صادرات تجهیزات ارتوپدی , صادرات تجهیزات تشخیصی , صادرات تجهیزات نورولوژی , صادرات تجهیزات دندان پزشکی , صادرات تجهیزات توانمندسازی معلولین , جمعیت فیلیپین , GDP فیلیپین , اقتصاد فیلیپین , بهداشت فیلیپین , صادرات ایران به فیلیپین

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *