دیدار مدیریت پایگاه توسعه صادرات جنوب شرق آسیا با شرکتهای توزیع کننده محصولات مصرفی تجهیزات پزشکی در مالزی

دیدار مدیریت پایگاه توسعه صادرات جنوب شرق آسیا با شرکتهای توزیع کننده محصولات مصرفی تجهیزات پزشکی در مالزی

در دیدار مدیریت پایگاه توسعه صادرات و تجارت جنوب شرق آسیا با شرکتهای آسترا و بروکس که در زمینه توزیع محصولات مصرفی تجهیزات پزشکی فعالیت دارند، بر پتانسیل بالای محصولات ایرانی بری صادرات به مالزی و کشورهای جنوب شرق آسیا تاکید شد.
در این نشست که بطور جداگانه با حضور مدیران این دو شرکت مطرح و علاقه مند برای خرید محصولات تجهیزات پزشکی ایران در محل پایگاه برگزار شد، مدیریت پایگاه ضمن ارائه نمونه محصولات مصرفی برخی از شرکتهای حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ایران نظیر شرکت بهبان شیمی، شرکت داروسازی عماد و شرکت دارو درمان سلفچگان نظر مساعد این شرکتهای بزرگ پخش و توزیع را برای خریداری و فروش محصولات این شرکتها جلب نمود.

جمعیت بیش از 600 میلیون نفری کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا که این منطقه را به یکی از بزرگترین بازارهای تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی دنیا تبدیل کرده است، مورد تاکید مدیران این دو شرکت قرار گرفت. درگیری این منطقه از دنیا به بلایای طبیعی مثل سونامی، زلزله و بیماریهای عفونی و ویوروسی خاص باعث می گردد که این کشورها در زمینه تجهیزات پایه و زیرساختی بیمارستانی نیز نیازهای زیادی داشته باشند. دو شرکت مزبور زیرساختها و شبکه توزیعی مناسبی در کشورهای این منطقه دارند و تاکید کردند که با توجه به کیفیت و قیمت رقابتی محصولات ایرانی علاقه مند به همکاری برای فروش محصولات شرکتهای ایرانی هستند.

نماینده شرکت آسترا در این نشست تاکید نمود که جنوب شرق آسیا امروزه مورد توجه کشورهای پیشرفته جهان قرار گرفته و حجم بالایی از سرمایه گذاریها در حوزه سلامت متوجه این منطقه دنیا شده است بطوریکه میزان سرمایه گذاری در زمینه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی در کشورهای این منطقه تا پایان سال 2018 میلادی بالغ بر 752 میلیارد دلار خواهد بود.
نکته مهم دیگری که مدیرعامل شرکت بروکس بر آن تاکید داشت رشد بالای جمعیت در این منطقه است که پیش بینی می کنند تا سال 2050 به 430% جمعیت فعلی افزایش یابد. این منطقه طی سالهای پیش رو با بالاترین میزان سالمندان روبه رو خواهد بود که میزان تقاضا به محصولات دارویی، تجهیزات پزشکی و توان بخشی را به شدت افزایش خواهد داد.

کیفیت مناسب محصولات ایرانی به شرط ارائه با قیمت مناسب می تواند راهگشای همکاریهای جدی شرکتهای ایرانی حوزه سلامت با کشورهای جنوب شرق آسیا باشد. در این جلسه با اشاره به تحریم ها علیه شرکتهای ایرانی و بیم بروز مشکلات برای شرکتهای توزیع کننده در جنوب شرق آسیا، بهترین راه عرضه محصول با برند و نام تجاری پایگاه ارزیابی شد و شرکتهای توزیع کننده علاقه مندی خود به این مدل همکاری را ابراز داشتند.

با توجه به پتانسیل بسیار بالای محصولات ایرانی، توافقات اولیه جهت اخذ استانداردهای لازم برای محصولات چند شرکت ایرانی و نیز عملیات ثبت این محصولات در وزارت بهداشت مالزی بزودی در دستور کار قرار خواهد گرفت. پیش بینی می شود تا پایان سال جاری میلادی صادرات حداقل دو شرکت ایرانی در حوزه تجهیزات پزشکی مصرفی به کشورهای جنوب شرق آسیا بطور جدی آغاز گردد و تعداد شرکتهای صادرکننده تا پایان سال 1397 به حداقل ده شرکت حوزه دارو و تجهیزات پزشکی برسد.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *