دستگاه الکتروکاردیوگراف را به کجا صادر کنیم؟

دستگاه الکتروکاردیوگراف را به کجا صادر کنیم؟

دستگاه الکتروکاردیوگراف را به کجا صادر کنیم؟

دستگاه الکتروکاردیوگراف را به کجا صادر کنیم؟ – بازار تجهیزات پزشکی در آینده روندهای رو به رشدی را تجربه خواهد نمود. پیش‌بینی می‌شود بازار جهانی تجهیزات پزشکی در دنیا تا سال 2023 میلادی به 409 میلیارد دلار افزایش یابد. این بازار از سال 2018 تا 2023 نرخ رشد ترکیبی سالانه 4.5% را تجربه خواهد نمود. مهمترین مولفه‌هایی که باعث این رشد می‌شوند توسعه زیرساختهای سلامت، پیشرفتهای تکنولوژیک، مسن شدن جمعیت کشورها و بیماریهای قلبی و عروقی است. رویکردهای بین‌المللی تکنولوژی در این حوزه به سمت توسعه نرم‌افزارهای قوی‌تر، تولید دستگاه‌های پرتابل و کوچکتر نمودن تجهیزات است.

در خصوص تجهیز الکتروکاردیوگراف که بازار جهانی آن در حدود 5435 میلیون دلار تا سال 2020 برآورد می‌گردد و نرخ رشد ترکیبی سالانه 5.7% دارد، سه بخش اصلی در بازار مفروض است. این بخش‌ها عبارتند از: resting system، stress system و Holter monitor system. بیشترین سهم بازار در اختیار سیستم‌های resting است ولی انواع Holter دارای سریعترین نرخ رشد است.

دستگاه الکتروکاردیوگراف را به کجا صادر کنیم؟

بسته به نوع کانال مورد استفاده در دستگاه ECG، بازار این تجهیز نیز به سه بخش تک کاناله، 3-6 کاناله و 12 کاناله تقسیم می‌شود. انواع 3-6 کاناله بیشترین سهم از بازار را در سالهای اخیر داشته‌اند. بعد از آن بازار به انواع 12 کاناله اختصاص دارد. بیشترین سهم از بازار این دستگاه در اختیار آمریکای شمالی است که به علت شکل زندگی و تغذیه درگیری بالایی از بیماریهای قلبی و عروقی دارند. حوزه آسیا- پسیفیک نیز نرخ رشد بالایی در مصرف این تجهیزات دارند که به علت جمعیت بالای این منطقه است.

بازیگران اصلی این تجهیز در دنیا GE Healthcare (U.K.)، Philips Healthcare (Netherlands)، Mindray Medical (China)، Mortara Instrument Inc. (U.S.)، Spacelabs Healthcare (U.S)، Schiller AG (Switzerland)، Cardionet (U.S.)، Compumed Inc. (U.S.)، Nihon Kohden Corporation (Japan) و Welch Allyn (U.S.) می‌باشند.

دستگاه الکتروکاردیوگراف را به کجا صادر کنیم؟

کشور سوئیس اولین صادرکننده الکتروکاردیوگراف در دنیاست. رتبه دوم و سوم در اختیار آمریکا و آلمان قرار دارد و کانادا، چین، انگلستان و فرانسه در رتبه‌های بعدی صادرات الکتروکاردیوگراف  قرار دارند.

اکسپورا مطالعه جامعی از مهمترین بازارهای صادراتی تجهیز الکتروکاردیوگراف صورت داده که راهنمای تولیدکنندگان این دستگاه پزشکی برای برنامه‌ریزی صادراتی ایشان خواهد بود. علاقه‌مندان و شرکتهای تجهیزات پزشکی می‌توانند از بخش دانلودهای وبسایت اکسپورا گزارش بررسی مطالعه بازارهای صادراتی دستگاه الکتروکاردیوگراف را تهیه نمایند.

مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود: بازار جهانی الکتروکاردیوگراف

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *