آیا بسته بندی در ورود به بازار صادرات دارو موثر است؟

تاثیر-بسته-بندی-در-ورود-به-بازارهای-صادرات دارو

آیا بسته بندی در ورود به بازار صادرات دارو موثر است؟

عوامل موثر بسته بندی در صادرات دارو : امروزه شرکتهای کوچک و متوسط که در کشورهای جنوب شرق آسیا 34% کل صادرات کشور را به خود اختصاص می دهند، نقش بسیار مهمی در اقتصاد کشورها بازی می کنند. این عدد در کشورهای حوزه اروپا تا 60% میزان صادرات می رسد و شرکتهای متوسط و کوچک نقش بسزایی در توسعه اقتصاد کشورها دارند. یکی از مهمترین پارامترها که شرکتهای صادرکننده باید بدان توجه ویژه داشته باشند، بحث بسته بندی کالا است. اهمیت بسته بندی امروزه از صنایع غذایی و صنایع دستی در شرکتهای کوچک و متوسط تا صنایعی نظیر داروسازی، آرایشی و بهداشتی و پوشاک نیز گسترش یافته است. بحث اهمیت بسته بندی تنها در نوع طراحی بسته بندی از نظر شکلی و رنگ و ظاهر خلاصه نمی شود و بحث طراحی مفهومی بسته بندی در صنایعی نظیر داروسازی امروزه جایگاه ویژه ای یافته است.

بسته بندی و صادرات دارو
نوآوری هایی که در این حوزه صورت می گیرد متکی بر اندیکاسیون مصرف داروها، دوز مصرفی آنها، سهولت مصرف و جلوه های بصری است. بطوریکه در بسیاری از داروهایی که باید بصورت روزانه مصرف شوند، در شکل شربت یا پمادهای پوستی، بسته بندی به طرف طراحی ساشه های یکبار مصرف یا تک دوز رفته و شرکتها برای در نظر گرفتن آسایش بیمار، مثلا سعی می کنند بجای ارائه شربتهای دارویی در شیشه های 200 میلی لیتری که امکان حمل و نقل سخت تری برای بیمار دارد، آن را در ساشه های 5، 15 یا 25 میلی لیتری شبیه ساشه های آبلیمو و سس گوجه فرنگی در ایران بسته بندی نمایند که حمل آن حتی در جیب بیمار به راحتی صورت پذیرد. این نوع بسته بندی امکان آلوده شدن دارو در اثر باز ماندن درب آن، یا احتمال شکستن شیشه یا نشتی را نیز برطرف می نماید و بخصوص برای مادرانی که فرزندان خردسال همراه دارند، این دغدغه همیشگی را برطرف می سازد.

صادرات دارو
در بررسی میدانی که در بازار مالزی از داروخانه ها به عمل آمده، علاوه بر دقت بر زیبایی بصری دارو، حرکت شرکتها برای عرضه بسته بندی در فرم ساشه های یکبار مصرف کاملاً مشخص است. بطوریکه در تصویر پیوست این نوشتار ملاحظه می کنید، شربت سرفه در ساشه های 5 میلی لیتری قابل حمل و یکبار مصرف برای بیماران عرضه می شود که هر ساشه برای یک دوز مصرف است.

صادرات دارو

اگر شرکتهای دارویی ایرانی در نظر دارند که به بازارهای جهانی و بخصوص جنوب شرق آسیا ورود پیدا کنند، باید به مساله نوع عرضه دارو که موجبات راحتی مصرف کننده را فراهم می کند، توجه ویژه ای داشته باشند. طراحی کالا و بسته بندی فقط برای مصرف تنها نیست. امروزه طراحی بسته بندی همه جوره با روح مصرف کننده سر و کار دارد و شرکتها باید این مسئولیت سنگین را درک کنند که جامعه به افکاری که تولیدکننده پشت طراحی بسته بندی محصول خود بکار گرفته تا آرامش بیشتری را برای آنها فراهم نماید، اهمیت می دهند و حس وفاداری مشتری را بر می انگیزد و تضمین تداوم فروش شرکت است. تولید کنندگان ایرانی باید درک کنند که همیشه بسته بندی، به عنوان بیرونی ترین ابزار برقراری ارتباط بین برند و مصرف کننده در قفسه های فروشگاه، داروخانه و هر محل عرضه دیگری، نقشی استراتژیک در تحریک مصرف کننده و موفقیت فروش بازی می کند. پایگاه صادراتی اکسپورا آمادگی دارد مشاوره لازم در خصوص نوع بسته بندی محصولات شما برای عرضه موفق و رقابتی در بازارهای جنوب شرق آسیا را به شرکتهای ایرانی ارائه نماید تا از شکست آنها در بازار به علت ضعف در بسته بندی جلوگیری نماید.

کلمات کلیدی: صادرات، صادرات دارو ، بسته بندی دارو، بسته بندی یکبار مصرف، صادرات دارو به مالزی، مالزی، اندونزی، فیلیپین، صادرات دارو به اندونزی، صادرات دارو به ویتنام، ویتنام، تایلند، اندیکاسیون، ساشه دارویی، اکسپورا، پایگاه صادرات، جنوب شرق آسیا، ضعف بسته بندی، شرکتهای دارویی، مشاوره بسته بندی، استراتژی بسته بندی، وفاداری مشتری

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *