چگونه با صرف کمترین وقت و هزینه در سایر کشورها شریک تجاری پیدا کنیم؟

چگونه با صرف کمترین وقت و هزینه در سایر کشورها شریک تجاری پیدا کنیم؟

چگونه با صرف کمترین وقت و هزینه در سایر کشورها شریک تجاری پیدا کنیم؟

بسیاری از شرکتهای ایرانی به خصوص شرکتهای فناور که در آرزوی راهیابی به بازارهای جهانی و صادرات محصولات خود هستند، همواره به این مساله می اندیشند که چطور می‌توان شریک تجاری مطمئن در سایر کشورها یافت؟

ساده ترین پاسخ به این سوال، شرکت کردن در نمایشگاه‌های بین المللی معتبر و یا نمایشگاه های محلی در کشورهای هدف صادراتی است. هر چند در شرایط فعلی، حضور در نمایشگاه های بین المللی برای شرکتهای ایرانی بسیار پر هزینه است، اما واقعیت آن است که فرصتی را برای عرضه محصولات و توانمندیهای شرکتهای ایرانی فراهم می نماید. البته باید امیدوار بود که واردکنندگان مطرح و تجار محصول یا خدمت شما هم در نمایشگاه حاضر بشوند و دست بر قضا از غرفه شما نیز بازدید کنند؛ گپ . گفتی با شما داشته باشند و بتوانید از این راه مشتری خارجی پیدا کنید. هر چند این مدل برای برخی شرکتهای ایرانی پاسخ مثبت در بر داشته، لیکن هیچگاه مطمئن نخواهید بود که فرد متقاضی خریدار محصولات شما در کشور هدف، آیا بهترین انتخاب است یا خیر؟

چگونه با صرف کمترین وقت و هزینه در سایر کشورها شریک تجاری پیدا کنیم؟

مراجعه به اتاقهای بازرگانی برای پیدا کردن لیست تجار به عنوان شریک تجاری نیز اغلب مستلزم پرداخت هزینه گزاف است. مضافا اینکه در بسیاری از اتاق‌های بازرگانی شما در حوزه های تخصصی مثل دارو و تجهیزات پزشکی نمی توانید به فهرست تجار دست بیابید و اغلب تولیدکنندگان آن کشور را به شما معرفی می نمایند.

دستیابی به فهرست واردکنندگان اصلی که اسامی و درخواست آنها در نهادهای مرتبط و تخصصی درج می گردد نیز اغلب امری دشوار است. زیرا که نهادها و سازمان‌های دولتی در کشورهای منضبط، از ارائه و انتشار چنین فهرستهای محرمانه ای پرهیز دارند. در عین حال همواره راه هایی برای بدست آوردن این اطلاعات هر چند محدود وجود دارد.

چگونه با صرف کمترین وقت و هزینه در سایر کشورها شریک تجاری پیدا کنیم؟

شما فرض کنید که در نمایشگاه تجهیزات پزشکی مدیکا آلمان و یا نمایشگاه تجهیزات پزشکی جنوب شرق آسیا شرکت کرده اید. فکر می کنید موفق بشوید با چند تاجر اندونزیایی واردکننده تجهیزات پزشکی در این نمایشگاه ملاقات کنید؟ یک نفر؟ پنج نفر؟ ده نفر یا بیشتر؟ پاسخ این سوال برای افرادی که در این نمایشگاه شرکت کرده اند، در خوشبینانه ترین حالت، قطعا عددی کمتر از ده فرد یا شرکت است. اما پایگاه صادراتی جنوب شرق آسیا با استفاده از ارتباطات خود توانسته فهرست و اسامی بیش از 500 شرکت واردکننده تجهیزات پزشکی به اندونزی را برای شرکتهای ایرانی خریداری کند. این لیست ارزشمند که از گمرک و بخش تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت اندونزی تهیه شده، می تواند برای شناسایی شریک تجاری مسلط به واردات تجهیزات پزشکی در اندونزی بسیار کاربردی و موثر باشد.

برای تهیه این لیست. بر روی تهیه لیست شرکت های واردکنننده تجهیزات پزشکی به اندونزی، کلیک کنید.

همچنین اخیرا سازمان توسعه تجارت ایران و برخی نهادهای مرتبط با حوزه صادرات نظیر معاونت علمی و فناوری کشور نیز برنامه ملاقاتهای B2B در سایر کشورها برای شرکتهای ایرانی تدارک می بینند. حضور شرکتهای ایرانی در این سفرها، در حالیکه شما نتوانسته اید، حداقل 5 تا 10 واردکننده تخصصی را مقابل شرکت ایرانی بنشانید، چندان موفقیت آمیز نخواهد بود. پس اولین قدم برای صادرات محصولات ایرانی بخصوص در حوزه فناوری، شناسایی واردکننده حرفه ای محصولات شما به آن کشور است.

چگونه با صرف کمترین وقت و هزینه در سایر کشورها شریک تجاری پیدا کنیم؟

پایگاه صادراتی جنوب شرق آسیا این توانایی را دارد که در تمام کشورهای جنوب شرق آسیا، فهرستی از اطلاعات شرکتهای تخصصی واردکننده محصولات شما یا شبیه ترین محصولات به محصول شما را به متقاضیان ارائه نماید. همچنین لیست کامل 514 شرکت واردکننده تجهیزات پزشکی به اندونزی در سال 2017 در وبسایت اکسپورا منتشر شده که از بخش دانلودها می توانید آن را پیدا کنید.

تهیه و تنظیم: دپارتمان مطالعه بازار اکسپورا

کلمات کلیدی:

نشست تجاری، B2B MEETING، اکسپورا، پایگاه صادراتی، لیست واردکنندگان، اندونزی، لیست واردکنندگان تجهیزات پزشکی اندونزی، نشست تجاری موفق، شریک صادراتی، شریک تجاری خارجی، اتاق بازرگانی، نمایشگاه بین المللی

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *