ماهاتیر محمد: مالایی ها مدیریت پول را بلد نیستند و با سبک سری خرج می کنند

ماهاتیر محمد: مالایی ها مدیریت پول را بلد نیستند و با سبک سری خرج می کنند

اکسپورا – ماهاتیر محمد اظهار تاسف کرد که هم میهنان مالایی او در مورد مسایل مالی کارآمد نیستند و به صرف هزینه های غیرضروری گرایش دارند.
به گزارش مالِی میل، ماهاتیرمحمد با بیان مطلب فوق گفت: به همین دلیل است که سهم ۳۰ درصدی مالایی ها در شزکت های لیست شده در بورس الزامی است. مالایی ها باید درک کنند که تجارت، وضعیت اقتصادی آنان را بهبود می بخشد اما این در گروی انضباط مالی و کاری است.
وی افزود: چه راهکار دیگری وجود دارد؟ تا آنجا که من می بینم، مالایی ها کار – محور نیستند، در حالی که دیگر اقوام مالزی بسیار کار-محور هستند. مالایی ها هنوز نمی دانند چگونه پول را مدیریت کنند، زیرا در نظر آنان، پول برای خرج کردن است، نه سرمایه گذاری! از همین روست که حتی وقتی برای سرمایه گذاری وام می گیرند، بخشی از پول را صرف خرید چیزهایی می کنند که هیچ ارتباطی با کارشان ندارد.
نخست وزیر مالزی گفت: امید من به جوانان مالایی است. جای امیدواری است که این جوانان با تغییر ارزش‌گذاری خود بتوانند مدیران کارآمدتری شوند. اما آنان باید به یاد داشته باشند که هدف فعالیت های تجاری آنان باید کاهش شکاف طبقاتی مالایی ها و سایر اقوام مالزی باشد. مالایی باید یاد بگیرند گه فقط از طریق کارکردن می توانند به ثروت و رفاه دست یابند.
وی افزود: مالایی ها بگونه ای منزوی شده اند. بخش خصوصی با شرکت های مالایی قرارداد نمی بندد و پیامد این شرایط شکاف بیشتر طبقاتی در جامعه است. در بخش دولتی نیز اگر خرید مستقیم و مناقصه محدود نباشد، همه شرکت های مالایی شکست خواهند خورد. اگر قرار باشد بخش خصوصی پلی را اجرا کند، بی تردید شرکت های مالایی طرف قرارداد نخواهند بود، مگر آن که به یک شرکت غیرمالایی وابسته باشند.

منبع: وب سایت توریست مالزی

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *