واکسن رایگان کووید – ۱۹ برای همه مالزیایی ها است؟

واکسن رایگان کووید – ۱۹ برای همه مالزیایی ها است؟

واکسن رایگان کووید – ۱۹ برای همه مالزیایی ها است؟

 

وزارت علوم، فناوری و نوآوری، به کابینه توصیه می کند، پس از تهیه واکسن کووید – ۱۹ آن را برای همه مردم مالزی به صورت رایگان تهیه کند.

به کزارش نیواستریت تایمز، وزیرعلوم و فناوری خیری جمال الدین گفت: اگرچه کابینه هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته است، اما توصیه ای برای ارائه به صورت رایگان برای همه مالزیایی ها ارائه شده است.

وی گفت: توصیه من به کابینه این است که واکسن، پس از خرید، به همه مالزیایی ها رایگان داده شود. به گفته وی، مالزی تنها به چین وابسته نبوده و برای تهیه واکسن کووید – ۱۹ به دنبال تولید کنندگان دیگر است. وی توضیح داد که CEPI چندین تحقیق در مورد کشورها و شرکت های غربی برای تامین واکسن کرده است، از جمله موردی که توسط دانشگاه آکسفورد انجام شده است. گزارش شده است که دانشگاه آکسفورد برای توسعه واکسن با غول داروسازی انگلستان AstraZeneca همکاری می کند.

وی گفت: مهمترین چیز برای مالزی اول ایمنی و کارآیی است. قبل از تصویب خرید واکسن، می خواهیم اطلاعات را بررسی کنیم و واکسن باید از نظر ایمنی و موثر بودن توسط وزارت بهداشت تایید شود. در درجه بعدی بعد از اثبات ایمنی، جستجو خواهیم کرد که چه کسی می تواند سریعتر واکسن را در اختیار ما قرار دهد. ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که کشورهایی مانند مالزی مانند سایر کشورهای در حال توسعه از دسترسی برابر به واکسن برخوردار باشند.

 

منبع

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *