هیئت تجاری افغانستان

هییت تجاری افغانستان
هییت تجاری افغانستان
هییت تجاری افغانستان
هییت تجاری افغانستان

هیئت تجاری افغانستان

برگزاری هیئت تجاری افغانستان در اصفهان

در تاریخ 25 شهریور 99 هیئت تجاری افغانستان ساعت 8 بعد از ظهر به اصفهان با اتوبوس عزیمت نموده و در ساعت چهار صبح در هتل عالی قاپو اصفهان استقرار یافتند.

هماهنگی های اولیه

با توجه به برنامه ریزی هایی که توسط آقای دکتر مصفا مدیر بازرگانی و عضو هیئت مدیره شرکت بهبود تجهیز بهین اندیش انجام پذیرفته بود، صبح زود راس ساعت 7:30 جلسه ای در هتل با حضور آقای دکتر مصفا و یکی از همکارانشان و آقای میرزا امیری از اتاق بازرگانی انجام شد و هماهنگی های لازم صورت پذیرفت.

 

بازدید از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان

هیئت افغانستان ساعت 11:00 در پارک علمی تحقیقاتی و فناوری اصفهان حضور یافته و از شرکت ها و کارگاه های 15 شرکت مستقر در پارک بازدید به عمل آورده و با تعدادی از این شرکت ها به توافقات اولیه رسیدند.

ملاقات مجدد با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

در تاریخ 26 شهریور 99 هیئت تجاری مجدداً به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان جهت ادامه برنامه های بازدید عزیمت نموده و مورد استقبال معاونت و مسئول امور بین الملل پارک قرار گرفتند. در ابتدا گزارش جامعی توسط خانم یزدیان‌پور رییس گروه همکاری های علمی و بین المللی و سرپرست اداره روابط عمومی از توانمندی های پارک ارائه گردید و سپس با تک تک اعضای هیئت و فعالیت های آنها آشنا شدند و در ادامه ریاست پارک ضمن خیر مقدم به گروه اعلام داشتند که آمادگی همه نوع همکاری متقابل جهت تسهیل صادرات تولیدات و خدمات پارک به کشور افغانستان را دارا می باشند.

انعقاد تفاهم نامه

تفاهم نامه ای بین اتاق بازرگانی پکتیا و پارک علمی تحقیقاتی اصفهان به امضا رسید و از طرف هیئت اتاق بازرگانی پکتیا البسه سنتی این ولایت به نام چپن و به رسم یادبود بر قامت ریاست پارک پوشاندند سپس هیئت از نمایشگاهی که توسط پارک آماده شده بود که شرکت ها در آن نمونه های کارهایشان را ارائه می دادند بازدید به عمل آورد و حاصل اولیه این بازدید، انعقاد سه قرارداد جهت خرید بود که به شرکت ها بیعانه پرداخت گردید و همچنین تعداد دیگری از تجار قرارداد هایی جهت خرید از شرکت های پارک منعقد کردند که با توجه به این که باید زمینه های همکاری گسترده تری آماده می گردید، موضوع به زمانی دیگر جهت تبادل نظر، هماهنگی و مکاتبه موکول گردید. 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *