حضور معاون اقتصادی وزارت امور خارجه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه:
شرکت‌های فناور می‌توانند آثار تحریم‌ها را کم رنگ کنند

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه با حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بر ضرورت نقش کلیدی شرکت‌های فناور در کم‌رنگ کردن تحریم‌ها تاکید کرد.
شرکت‌های فناور می‌توانند آثار تحریم‌ها را کم رنگ کنند
به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر جعفر قیصری در این جلسه با ارائه گزارشی از دستاوردهای شهرک و شرکت‌های فناور مستقر اظهار کرد: این شرکت‌ها با وجود تحریم‌های ظالمانه موفق به صادرات محصولات خود به ارزش ۳۷ میلیون دلار در سال ۹۹ شدند.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به تاکید مسوولان بالادستی کشور به حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان، خواستار حمایت هرچه بیشتر برای افزایش سهولت در ارتباط با کشورهای خارجی برای بالابردن صادرات این فناوری‌ها شد.
در ادامه مدیران عامل شرکت‌های فناور بهبود تجهیز بهین‌اندیش، سبک بتن پرتیکان و صدرآزمای سپاهان به بیان دغدغه‌ها و نظرات خود از جمله ایجاد فضای معرفی شرکت‌ها توسط وزارت خارجه، تنظیم نقشه راه همکاری برای صادرات، رفع مشکلات حمل و نقل، استفاده از تیم متخصص تجاری در دولت، تسهیل دریافت استانداردهای بین‌المللی و درخواست پکیج حمایتی از وزارت خارجه برای حمایت از صادرات محصولات فناورانه شدند.
معاون اقتصادی وزارت خارجه نیز با بیان اینکه همیشه حمایت از شرکت‌های فناور مورد تاکید مسوولان کشور بوده است، اعلام کرد: آمادگی داریم لیست کامل شرکت‌های فناور مستقر را در سایت وزارت خارجه اطلاع‌رسانی کنیم.
دکتر رسول مهاجر با اشاره به شرایطی که تحریم‌ها ایجاد کرده است، افزود: این تحریم‌ها با حمایت از بخش خصوصی و شرکت‌های فناور کم‌رنگ می‌شود.
در پایان، معاون وزارت خارجه از شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان بازدید کرد.