malaysia

حضور در پاویون ملی ایران در نمایشگاه‌های خارجی

در راستای ورود محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان به بازارهای صادراتی جدید، مرکز نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM نمایشگاه های بین المللی معتبر را شناسایی و شرایط را برای حضور پاویون ملی ایران در نمایشگاه‌های خارجی فراهم می کند .

تامین مالی و طرح تجاری

مشاوره جهت نقل و انتقال ارز  و روش های موجود برای پرداخت بین المللی با درنظر گرفتن کلیه محدودیت های بانکی، قوانین حاکم بر نقل و انتقالات ارزی و … به متقاضیان  در مرکز نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM ارائه می گردد.

مجوزها، تاییدیه ها و استانداردها

در  کشورهای  جنوب شرقی آسیا، جهت ورود محصولات به بازار، از جمله دارو ها مقررات خاصی وجود دارد. یکی از این قوانین ثبت محصول یا داروی موردنظر در سازمان مربوطه در آن کشور است. مرکز نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM  برای ثبت محصول یا دارو در کشورهای هدف صادراتی به شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کمک  می‌نماید.

پذیرش هیئت تجاری

ارتباطات بین‌المللی یکی از الزامات اولیه در فرآیند پذیرش شرکت ها در بازار های بین‌المللی  و صادرات محصولات و خدمات می‌باشد. پذیرش این هیات‌ها و یا افراد می‌تواند با هدف‌های مختلفی نظیر توسعه بازار، جذب سرمایه‌گذاری مشترک، آموزش و کسب تجربه در حوزه‌های مختلف باشد. بنابراین، بر اساس اختیارات مرکز نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM،  پذیرش هیئت تجاری  به صورت حرفه ای در کشورهای هدف انجام می گیرد.

قوانین گمرک کشورهای جنوب شرقی آسیا

مشاوره در کلیه امور مرتبط با گمرک و نحوه اخذ کارت بازرگانی و قوانین و مقررات مرتبط با انواع روش های حمل و نقل بین المللی (هوایی، ریلی، دریایی و …) و روش های ترخیص و تحویل کالا های صادراتی برای شرکت ها از سطح مقدماتی تا  پیشرفته ارائه می گردد.

مالکیت معنوی (اختراع و نشان تجاری)

علامت تجاری، تصویر ذهنی مشتریان و بازار از یک محصول، شرکت یا گروهی از شرکت‌ها در بازار است. علامت تجاری حاوی پیام‌هایی درباره کیفیت، قیمت، سطح فناوری، قابلیت اعتماد و هر آن چیزی است که در بازار مربوطه منبع ارزش بوده و حامل ارزش برای مشتری است. این تصویر ذهنی و انتزاعی در اقلامی نظیر نام و نشان تجاری، شعارها، الگوهای تبلیغاتی و نظایر آن نمود خارجی پیدا می‌کند. از آنجا که لازمه حضور مداوم در بازارهای بین‌المللی داشتن علامت تجاری معتبر و حفظ آن در بازارهای هدف است، مرکز  نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM   بستر را برای ثبت علامت تجاری در بازارهای بین‌المللی هدف  ایجاد می کند.

تبلیغات و اطلاع رسانی

فضای کسب و کار در دنیای امروز به شدت تغییر یافته است و تبلیغات به عنوان بازوی اصلی فروش و توسعه‌ بازار شناخته می‌شود‌. در راستای معرفی توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور  و حمایت از توسعه بازار و بازاریابی محصولات آنها، مرکز نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا، محصولات و خدمات شرکت ها را در کشورهای هدف تبلیغ و اطلاع رسانی خواهد کرد.

ارزیابی آمادگی صادرات (ERA)

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به منظور ورود به بازارهای بین‌المللی و تعامل با این بازار ها، نیازمند سپری کردن یک دوره آموزشی هستند تا به بنگاه‌های آماده جهت صادرات و تعاملات بین‌المللی تبدیل گردند. ورود به بازار های بین‌المللی و رسیدن شرکت به سطحی که در فرآیندهای بین‌المللی بتواند به صورت حرفه‌ای و قوی عمل نماید از الزامات حضور پایدار در بازارهای بین‌المللی است. مرکز  نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM     به منظور توسعه گام به گام شرکت‌ها در فضای بین‌المللی و رسیدن به بلوغ صادراتی برنامه‌ریزی نموده و خدماتی را در همین راستا به شرکت‌ها ارایه می‌دهد.

حضور مستقل در نمایشگاه‌

تغییرات روزافزون فن آوری، ظهور کالاهای جدید و تنوع آن ها و ظهور فرصت های هدفمند بازاریابی و فروش، شرکت ها را ملزم به حضور در نمایشگاه های خارجی می کند. در همین راستا، مرکز  نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM  نمایشگاه های معتبر بین المللی را شناسایی و امکان حضور در نمایشگاه های خارجی معتبر را برای شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور  فراهم می نماید.

پیشخوان مشاوره تجارت با کشورهای منتخب

در این پیشخوان مشاوره، امکان برقراری ارتباط با تجاری که سابقه و تخصص تجارت با برخی از کشورها را دارند فراهم شده است. لذا کسانی که قصد واردات و یا صادرات به یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا  را دارند، می‌توانند با انتخاب مشاوره مرتبط با بازار هدف خود از ظرفیت مشاوران موجود  در مرکز  نوآوری و شتاب دهنده صادرات iADAM    استفاده نمایند.